Bella Dieta, - Gabinet dietetyczny, poradnia żywieniowa, dietetyk | Wizyta w poradni
76
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-76,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 
Współpracę rozpoczynamy od wstępnej konsultacji żywieniowej.

Od stycznia 2018 roku zapraszam do współpracy drogą e-mail, telefoniczną lub skype. Konsultacje w gabinecie są czasowo zawieszone.

Pierwsza konsultacja to bardzo szczegółowy wywiad żywieniowy obejmujący wiele zagadnień m.in. to jak jesz obecnie, jak wygląda Twoja sytuacja zdrowotna, jakie leki przyjmujesz, co chcesz zmienić, co lubisz jeść, jak wygląda Twój styl życia, jaki jest charakter Twojej pracy, ile czasu możesz poświęcić na przygotowanie posiłków etc. Poniżej znajdziesz wskazówki mówiące o tym jak dobrze przygotować się do konsultacji, by jak najlepiej z niej skorzystać.

Jak przygotować się na pierwszą konsultację?

ustal wygodny dla Ciebie czas konsultacji z dietetykiem . Na pierwszą konsultację zarezerwuj sobie do 60 minut.

przez 3 - 4 dni zapisuj bardzo dokładnie to co jesz i pijesz. Zwróć uwagę na godziny, ilości (nie musisz ważyć produktów, wystarczą określenia typu 3 kromki chleba bez masła, 1 średnie jabłko, 2 plasterki szynki drobiowej etc). Pamiętaj o przekąskach np. 2 cukierki, kilka orzeszków i dodatkach np. cukier, miód, majonez, masło. Te notatki prześlij przed wizytą na info@belladieta.pl.

postaraj się zadbać o aktualne wyniki badań krwi (nie starsze niż sprzed 6 miesięcy). Podstawowe badania to m.in. morfologia, lipidogram (cholesterol całkowitego, HDL, LDL, TG), stężenie glukozy. W przypadku osób chorych, ważne jest dostarczenie dokumentacji medycznej np. wypis ze szpitala, spis przyjmowanych leków. Te wyniki prześlij dietetykowi na adres info@belladieta.pl. Jeśli nie posiadasz aktualnych wyników badań, nie wiesz jakie badania byłyby w Twoim przypadku szczególnie ważne, możesz wstrzymać się z ich zrobieniem do czasu konsultacji. Ustalisz to wspólnie z dietetykiem.

w dniu konsultacji zważ się i sprawdź swój aktualny wzrost. Pomiarów najlepiej jest dokonywać rano, na czczo, po porannej toalecie w jak najmniejszej ilości ubrania.

w czasie konsultacji wspólnie z dietetykiem ustalisz plan działania dla siebie - doprecyzujesz swojej cele, określisz czas realizacji i metodę np. dieta indywidualna. Wybrane materiały otrzymasz po kilku dniach drogą emailową lub pocztą tradycyjną. Po pierwszym spotkaniu ustalisz dalszy kontakt z dietetykiem - kontakt emailowy albo konsultacja telefoniczna lub skype.