Bella Dieta, - Gabinet dietetyczny, poradnia żywieniowa, dietetyk | Jak należy przygotować się na pierwszą wizytę?
69
page-template-default,page,page-id-69,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 
Jak przygotować się na pierwszą konsultację?
  • ustal wygodny dla Ciebie czas konsultacji z dietetykiem . Na pierwszą konsultację zarezerwuj sobie do 60 minut.
  • przez 3 – 4 dni zapisuj bardzo dokładnie to co jesz i pijesz. Zwróć uwagę na godziny, ilości (nie musisz ważyć produktów, wystarczą określenia typu 3 kromki chleba bez masła, 1 średnie jabłko, 2 plasterki szynki drobiowej etc). Pamiętaj o przekąskach np. 2 cukierki, kilka orzeszków i dodatkach np. cukier, miód, majonez, masło. Te notatki prześlij przed wizytą na info@belladieta.pl.
  • postaraj się zadbać o aktualne wyniki badań krwi (nie starsze niż sprzed 6 miesięcy). Podstawowe badania to m.in. morfologia, lipidogram (cholesterol całkowitego, HDL, LDL, TG), stężenie glukozy. W przypadku osób chorych, ważne jest dostarczenie dokumentacji medycznej np. wypis ze szpitala, spis przyjmowanych leków. Te wyniki prześlij dietetykowi na adres info@belladieta.pl.
    Jeśli nie posiadasz aktualnych wyników badań, nie wiesz jakie badania byłyby w Twoim przypadku szczególnie ważne, możesz wstrzymać się z ich zrobieniem do czasu konsultacji. Ustalisz to wspólnie z dietetykiem.
  • w dniu konsultacji zważ się i sprawdź swój aktualny wzrost. Pomiarów najlepiej jest dokonywać rano, na czczo, po porannej toalecie w jak najmniejszej ilości ubrania.
  • w czasie konsultacji wspólnie z dietetykiem ustalisz plan działania dla siebie – doprecyzujesz swojej cele, określisz czas realizacji i metodę np. dieta indywidualna. Wybrane materiały otrzymasz po kilku dniach drogą emailową lub pocztą tradycyjną.
  • po pierwszym spotkaniu ustalisz dalszy kontakt z dietetykiem – kontakt emailowy albo konsultacja telefoniczna lub skype.

.